Iniekcje kolagenowe

Iniekcje kolagenowe w zespołach bólowych - proloterapia

Zastrzyki z kolagenu - wskazania

- ból kręgosłupa

- bóle stawów: barkowych, kolanowych, biodrowych, rąk i stóp

- RZS

- łokieć tenisisty i golfisty

- rwa kulszowa

- stany pourazowe

- bóle mięśniowe

 

Dlaczego akurat kolagen?

Kolagen jest naturalną substancją, głównym białkiem tkanki łącznej człowieka, budulcem skóry, kości, chrząstek, ścięgien, więzadeł i torebek stawowych. U zdrowego dorosłego człowieka stanowi ok 10% masy ciała.

W młodym organizmie jest on stale wymieniany (z przewagą procesu tworzenia nowego kolagenu nad jego niszczeniem). Po 25 roku życia produkcja kolagenu stopniowo spada, a w okolica około 70 roku życia niemal całkowicie zanika. Ponadto wraz z wiekiem zwiększają się procesy jego niszczenia, co może powodować bóle w obrębie stawów.

Zastosowanie iniekcji kolagenowych nie spowoduje zatrzymania wyższej opisanych procesów lecz może je skutecznie spowolnić.

Podanie kolagenu w miejsce uszkodzonego stawu lub innych struktur doprowadza do powstania niewielkiego stanu zapalnego co w efekcie pobudza komórki do uruchomienia mechanizmów samo naprawczych organizmu (proloterapia).

Jest to metoda leczenia dolegliwości bólowych poprzez wstrzyknięcie kolagenu dostawowo, okołostawowo, domięśniowo, podskórnie, w punkty akupunktury, w punkty spustowe

 

Korzyści

- zmniejszenie dolegliwości bólowych umożliwiające odstawienie lub znaczne zredukowanie dawek stosowanych leków przeciwbólowych

- opóźnienie konieczności leczenia operacyjnego

- możliwość łączenia terapii z innymi formami leczenia (kinezyterapią, fizykoterapią, akupunkturą, iniekcjami z kwasem hialuronowym)

- poprawa struktury i funkcji włókien kolagenowych

- spowolnienie procesu utraty kolagenu

- stymulacja procesów naprawczych

 

Schemat leczenia

Zależy od wieku pacjenta, stopnia zawansowania choroby, natężenia bólu. Zalecana jest seria 3-10 zabiegów początkowo wykonywanych co tydzień, a następnie ze stopniowym wydłużaniem odstępu czasu.

 

Przewciwskazania

- ciąża

- karmienie piersią

- nadwrażliwość na składniki preparatu

- zmiany skórne w okolicy planowanego zabiegu

- choroba nowotworowa

- stany zapalne w stanie ostrym

Iniekcje kolagenowe w medycynie estetycznej (mezoteriapia kolagenowa)

Dlaczego akurat kolagen?

W trakcie procesu starzenia następuje naturalny stopniowy spadek produkcji kolagenu z równoczesnym zwiększeniem wytwarzania enzymu odpowiedzialnego za jego rozkład. To właśnie skóra jest tym obszarem, w którym te zmiany dostrzeżemy najszybciej. Przyczyniają się do utraty jędrności skóry twarzy, szyi, dekoltu i rąk, co w konsekwencji prowadzi do powstawania zmarszczek.

Kolagen wstrzyknięty w wyżej wymienione okolice skutecznie spowalnia te procesy i pozwala się cieszyć dobrą kondycją skóry mimo upływającego czasu.

 

Kolagen a akupunktura estetyczna

Każda z tych metod może być wiodącą metodą profilaktyki przeciwstarzeniowej.

Iniekcje z kolagenu mogą być kontynuacją zabiegów akupunktury kosmetycznej w celu wzmocnienia efektu leczniczego. Zaleca się serię 3-4 zabiegów w odstępach 2 tygodniowych. Pierwsze efekty są już widoczne po kilku dniach od wykonania zabiegu, utrzymują się około 6-12 miesięcy. Całkowita długość terapii zależy od wieku pacjenta, wyjściowego stanu skóry, uzyskiwanych efektów. Celem podtrzymania rezultatu zaleca się wykonanie 1 zabiegu raz na 3 miesiące.

 

kolagen, kolagen Katowice, kolagen w Katowicach, leczenie kolagenem Katowice, kolagenu, wykorzystane kolagenu, zastosowanie kolagenu, leczenie bólu, leczenie bólu Katowice leczenie bólu w Katowicach, mezoterapii, mezoterapia, mezoterapia Katowice, mezoterapia w Katowicach, proloterapia, proloterapii, ploroterapia Katowice, ploroterapia w Katowicach, medycyna estetyczna, medycyna estetyczna Katowice, medycyna estetyczna w Katowicach, medycyny estetycznej, zabieg medycynę estetycznej Katowice, zabiegi medycyny estetycznej w Katowicach, leczenie bólu Katowice, leczenie bólu kręgosłupa, kolan, ból łokcia, ból nadgarstka, ból nogi, ból ręki, ból rąk, ból szyi Katowice, ból pleców Katowice, medycy sportowa, medycyna sportu, medycyna sportowa Katowice, medycyna sportowa w Katowicach, medycyna sport Katowice, kolagen w medycynie sportowej, kolagen w medycynie sportowej Katowice, wykorzystanie kolagenu w medycynie sportowej

Telefon

+48 795 711 295

E-mail

kontakt@swiatakupunktury.pl

Adres

 

40-750 Katowice, ul. Szarych Szeregów 31

wejście z prawej strony budynku, domofon nr 3